Kuidas sündis MEK?
Mittetulundusühing Eesti Kirbuturg (suupäraselt MEK) on välja kasvanud Uuskasutuskeskusest.
Viimase korraldatud kirbuturud töötasid ennast hästi sisse ning muutusid traditsiooniliseks ürituseks. Üha suurenev huvi kirbuturgude vastu tingis vajaduse Uuskasutuskeskuse koormat vähendada ning leida uusi võimalusi kirbuturgude arendamiseks. Uue MTÜ peamine eesmärk ongi arendada kirbuturgude kultuuri Tallinnas ja ka mujal Eestis.
Kuna tegemist on populaarse üritusega ning MEK soovib, et kirbuturg vastaks inimeste ootustele, siis kutsume kõiki huvilisi üles MEKi liikmeks astuma ning oma panust andma.

***
Kirbuturgudest läbi korraldajate silmade
2007. aasta augustis kogunes Uuskasutuskeskuse meeskond iganädalasele koosolekule ning teiste teemade seas mainis Helen, et UK võiks hakata kirbuturgusid korraldama. Idee võeti kohe omaks ning sellest saigi kõik alguse.
Esimene kirbuturg toimus 9.09.2007. Müüjaid oli sadakond ja külastajad tuhandeid ning peaaegu värava tagant läks läbi Sügisjooks 2007 :)

2008. aasta alguses oli Uuskasutuskeskuse olukord muutunud, kuid inimeste huvi ürituse vastu oli endiselt suur. Mida lähemale tuli kevad, seda rohkem küsiti järgmise kirbuturu toimumisaja kohta ning korraldajad ei suutnud enam „ei" öelda.
Nii hakatigi kirbuturgusid Paide tn kitsukeses hoovis korraldama.

2009. aasta toob järjekordse muutuse
Kirbuturgude toimumisele paneb õla alla Telliskivi linnak. Esialgu kasvab turg 100 müügiplatsini - korraldustiimi ja toetajate hulga suurenedes on aga võimalik veelgi suuremaks kasvada.

MEKLühitutvustus
Toetajad
Telliskivi kirbuturu fotoalbumBroneeri müügiplats!
Javascript peab olema aktiveeritud, et vaadata kirbuturg24.ee veebilehte.
Palun aktiveeri javascript brauseri seadetes!