Kirbuturud äratavad Telliskivi linnaku uuele elule 14.03.2009

Alates 11. aprillist hakkab vastloodud MTÜ Eesti Kirbuturg korraldama regulaarseid kirbuturgusid, mis äratavad koos teiste loomeettevõtetega uuele elule Telliskivi tänava ääres asuva endise Kalinini tehase territooriumi. Ala arendatakse välja Telliskivi linnaku nime all.

Kuna Eestis on taaskasutamise idee seni populaarsust leidnud peamiselt rohelise maailmavaatega elanikkonna seas, loodetakse nüüd linnaruumi täiendada olulise sotsiaalse keskkonnaga, kus on ühendatud vaba aja veetmise võimalused, (keskkonna)säästlikum eluviis ning suurenenud kogukonnatunne. 


MTÜ Eesti Kirbuturg eesmärk on muuta kirbuturud harjumuspäraseks asjade hankimise ja taaskasutusse suunamise kohaks. Uus MTÜ kasvas välja Uuskasutuskeskusest, mis on siiani olnud põhiline kirbuturgude korraldaja ja mis lubab ka tulevikus kirbuturgudel aktiivselt osaleda.

"Uuskasutuskeskuse korraldatud kirbuturud on end aja jooksul hästi sisse töötanud ning üha suurenev huvi tingis vajaduse Uuskasutuskeskuse koormat vähendada," ütles vastse MTÜ juhatuse liige Külli Külaots. "Edaspidi saab Uuskasutuskeskusest kirbuturu esmane koostööpartner."

Alates tänasest on avatud ka MTÜ Eesti Kirbuturg veebileht www.kirbuturg24.ee, mille kaudu edastatakse infot nii Tallinna keskklinnas toimuva kirbuturu kui ka mujal Eestis aset leidvate samalaadsete ürituste kohta.

Telliskivi linnak saab avapaugu kirbuturu ja minifestivaliga

Koos esimese kirbuturu toimumisega 11. aprillil avatakse ametlikult endise Kalinini tehase territooriumil paiknev Telliskivi linnak, kus on kavas välja arendada loometegevust ja -ettevõtlust väärtustav keskkond.

Endise kuulsa Kalinini tehase territoorium aadressil Telliskivi 60 on aastaid seisunud tööstusliku tühermaana, kuid praeguseks on selle hõivanud esimesed uued asukad.

Telliskivi linnakut haldava fondi Gild Real Estate juhatuse liikme Jaanus J. Jussi sõnul on fond idee arendajana väga rahul, et koostööpartneriks saadi kirbuturu kogenud meeskond. "Meie kavandatava, erinevaid loometööstuse valdkondi ühendava sotsiaalse keskkonna avaüritusena sobib kirbuturu avamine paikselt Telliskivi tänaval ülihästi," rääkis Juss.

Linnaku avaürituste hulka mahub kirbuturuga samaaegselt toimuv minifestival, mida aitab korraldada Plektrum.

Lisainfo:

Külli Külaots
MTÜ Eesti Kirbuturg
tel: 55 26 849
e-post:info@kirbuturg24.ee
www.kirbuturg24.ee

Jaanus J. Juss
GILD Real Estate
tel: 5204791
e-post: jaanus.juss@gildrealestate.com
www.telliskivi.eu

< Tagasi
AvalehtUudised
Telliskivi kirbuturu fotoalbumBroneeri müügiplats!
Javascript peab olema aktiveeritud, et vaadata kirbuturg24.ee veebilehte.
Palun aktiveeri javascript brauseri seadetes!