Kadriorus toimub 19.09 eesti kirjanduse sügislaat! 18.09.2009

Tallinnas Kadriorus, Eduard Vilde Muuseumi esisel platsil toimub laupäeval, 19. septembril kell 11-17 eesti kirjanduse sügislaat. Lisaks raamatute ostule-müügile saab kuulata ettekandeid Rein Veidemannilt ja Tiina Laanemilt ning luulet ja laulu Tuuli Taulilt. Avatud on Laste Lugemispesa ja välikohvik.

„Laadatraditsioon sai alguse eelmisel sügisel. Ja meie plaan on kasvatada see järjest suuremaks. Eestis võiks ju olla üks sügisene üritus, mis koondab endas just omamaise kirjanduse huvilisi ja kuhu inimene saab tulla, teades kindlalt, et saab sealt kodumaist väärtkirjandust," ütleb Vilde muuseumi juhataja ja laada korraldaja Kairi Toomet.

Kuulsa kirjameistri endise kodu akende all müüakse uut ja kasutatud omakeelset kirjandust. Kauplejate seas on nii Apollo kui ka Uuskasutuskeskus. Valida saab uhiuue kaasaegse ja vana hea klassikalise eesti kirjanduse vahel – midagi meelepärast kõigile.

Väga oodatud on need, kel raamaturiiulid kirjanduse all lookas. Kui miskit on ülearu, siis sel aastal on laada raames ka esmakordselt eesti kirjanduse kirbuturg. Selleks saab eelnevalt registreerida 5536195 või broneering@kirbuturg24.ee

Eraldi programmiga on terve päev sisustatud ka lastele. Keskraamatukogu poolt luuakse Vilde verandale laste „Lugemispesa“, kus igal täistunnil saab põnevalt ja kirjanduslikult lustida.

Kuna Vilde Muuseumi teisel korrusel asub juba 15 aastat kunstigalerii, siis selle tähtpäeva auks on kunstisõpradele laadal välja pandud eraldi valik eesti kunstikirjandust. Eesti professionaalsest tekstiilikunstist kõnelevad ka Maasike Maasik ja Tiina Puhkan.

Aga see poel kõik. Üheks päeva põnevamaks osaks tõotab kindlasti kujuneda avalik mõttetalgu teemal “Kas Eesti vajab uusi kirjanike muuseume?“. Omapoolseid mõtteid tulevad avama mitmed kultuuriinimesed. Oodatud kuulama – kaasa mõtlema on kõik huvilised.

Üritus on kõigile tasuta
www.linnamuuseum.ee/vilde

Oma osa sellesse patriootlikku projekti on andnud:
MTÜ Eesti Kirbuturg, MTÜ Uuskasutus, Apollo Raamatud AS, Tallinna Keskraamatukogu, Kultuuriministeerium, Adore Grupp OÜ, Tallinna Linnamuuseum, Tallinna linn.

< Tagasi
AvalehtUudised
Telliskivi kirbuturu fotoalbumBroneeri müügiplats!
Javascript peab olema aktiveeritud, et vaadata kirbuturg24.ee veebilehte.
Palun aktiveeri javascript brauseri seadetes!