Telliskivi kirbuturgu igal laupäeval siseruumis 12.11.2009 Sel laupäeval, 14. novembril talvist hooaega alustav Telliskivi kirbuturg, mis hakkab nüüdsest toimuma igal nädalal, on esimese seitsme tegutsemiskuuga omaseks saanud nii ümbruskonna elanikele kui ka kaugemalt saabuvatele taaskasutuse fännidele. Talveks kolib armastatud üritus siseruumidesse, kuid need vaprad, kes külma ei karda, saavad soovi korral ka õues kaubelda.

Kirbuturu siseruumid asuvad turulistele juba hästi tuttava Telliskivi loomelinnaku (Telliskivi 60a) Rohelises Saalis, kuhu mahub 65 müüjat. Kõigil müügiplatsidel on olemas laud ning riiete ostjatele mõeldes on müügisaalis ka proovikabiinid ja peeglid. Pere pisemate rõõmuks jätkab töötuba ning kodumaise toidukraami austajate soove täidab Tagurpidi Lavka.

Telliskivi kirbuturu head koostööpartnerid on Telliskivi Loomelinnak, Uuskasutuskeskus ja Bioneer ning kirbuturgude edendamist toetab Vabaühenduste Fond, mida Avatud Eesti Fondi vahendusel rahastavad Norra, Island ja Liechtenstein.

Esimene Telliskivi kirbuturg toimus 11. aprillil ning esialgu toimusid turud kaks korda kuus - teisel ja neljandal laupäeval. Kokku on toimunud 14 turgu, millest on osa võtnud ligikaudu 1500 müüjat ning igal turupäeval on kirbuturult läbi käinud 2000-3000 külastajat.
Turul kaubeldakse kõigega, mis on koduses majapidamises ülearuseks muutnud. Lettidelt võib leida ehteid, raamatuid, riideid, plaate, tehnikat, vanavara, spordivahendeid jne. Lisaks täiskasvanutele on müüja rollis olnud ka lapsed, kes soovivad enda mänguasjadele uue kasutaja leida.

Kirbuturg ei ole ainult kauplemisekoht - kevadel tehti koostööd heakorrakuu üritustega, on toimunud loomelinnaku tutvustuspäev ning Telliskivi päev. Samuti on igal kirbuturul olnud töötuba, kus kõik huvilised saavad juhendaja käe all uusi taaskasutamise nippe õppida. Põnevaid maitseid koduste kookide näol on pakkunud kohvik BIIT.
Üheks päevaks jõudis Telliskivi kirbuturg ka Tartusse: augusti keskel toimus kirbuturg Tartuffi raames Raekoja platsil.

2009. aasta kirbuturu toimumise kuupäevad on järgmised:
* 14., 21. ja 28. november
* 5., 12. ja 19. detsember
Kes soovib tulla kauplema, sellel tasub müügikoha broneerimiseks külastada varakult kirbuturu kodulehte www.kirbuturg24.ee.

< Tagasi
AvalehtUudised
Telliskivi kirbuturu fotoalbumBroneeri müügiplats!
Javascript peab olema aktiveeritud, et vaadata kirbuturg24.ee veebilehte.
Palun aktiveeri javascript brauseri seadetes!